Przyjaciele

Ta strona poświęcona jest naszym dobrym znajomym. Możecie poznać tu przyjaciół i sympatyków Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze". Są to osoby, które pomagają nam w sprawnym funkcjonowaniu całego przedsięwzięcia towarzyszenia młodym ludziom. Jak widzicie ich zdolności i kompetencje są przeróżne (począwszy od mycia, sprzątania, malowania aż po skanowanie i grafikę komputerową itd.). Dzięki nim możemy wam lepiej służyć. Wszystkim i każdemu z osobna serdeczne Bóg zapłać!
 
O. Abraham

O. ABRAHAM

 

Różnorodna pomoc sakramentalna, biblijna i przede wszystkim graficzna.

BR. ARCHANIOŁ (MICHAŁ)

 

 

Pomagał dzielnie przy "aniołach" oraz róznorakich pracach związanych z Centrum. od września 2008 porzucił FCMP i wstąpił do Zakonu :)

MACIEK

W Centrum od zimy, od drobnych robótek komputerowych, ostoja cierpliwości wg Towarzyszy ;), likwidator zasobów słodkości w Centrum:).
 PAN SŁAWEK i PAN MAREK

Najlepsi malarze świata. Ich dzieła można podziwiać na ul. Groszkowej i ul. Cytrynkowej oraz w auli!

KORNELIUSZ

Zawdzięczamy mu oprawę graficzną naszej działalności. Na co dzień nauczyciel wf. Dzięki jego pomysłom i czasem żmudnej pracy po nocach możemy cieszyć się wspaniałą kolekcją plakatów, ulotek, broszur etc.

MAREK

Z nami związany już kawał czasu. Jego dzieła można podziwiać na korytarzach Centrum a zwłaszcza saloniku (ikony św. Franciszka i św. Klary). Członek i menager zespołu Przylądek Dobrej Nadziei. Doskoooonale gra na gitarze.
PANI MARIOLA i PANI JOLA

Dbają o nasze żołądki podczas dni skupień oraz rekolekcji. Zawsze usmiechnięte i gotowe zaspokoić nie tylko największy głód, ale czasem i najdziwniejszą zachciankę kulinarną :)

PAN ANDRZEJ i PAN ZENON

 

Sprawili, że nogi tancerzy i aktorów naszego Teatru Wojeteth nie będą już więcej marzły! Dziękujemy im za nową podłogę!

ANIKA

 

zwana też Sekretarką i nawet najstarsi górale nie pamiętają, który z Braci wpadł na ten pomysł. Zaangażowana w prace biurowe: parzy kawę, biega na pocztę i pomaga logistycznie przy DSach.

ASIA z Wesołej, MARZENA, LEON, DANIEL z Batorego

 

Dobre duszki, zawsze skore do pomocy przy organizacji Dni Skupienia. Od dwóch lat Asia także pomaga przy organizacji Kalwarii Śląskiej i Ekosongu. W ciszę Centrum zawsze wnoszą dużo radości i pogody ducha :)

Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Nie dodano jeszcze komentarza.

X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę