Przyjaciele

Ta strona poświęcona jest naszym dobrym znajomym. Możecie poznać tu przyjaciół i sympatyków Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze". Są to osoby, które pomagają nam w sprawnym funkcjonowaniu całego przedsięwzięcia towarzyszenia młodym ludziom. Jak widzicie ich zdolności i kompetencje są przeróżne (począwszy od mycia, sprzątania, malowania aż po skanowanie i grafikę komputerową itd.). Dzięki nim możemy wam lepiej służyć. Wszystkim i każdemu z osobna serdeczne Bóg zapłać!
 
O. Abraham

O. ABRAHAM

 

Różnorodna pomoc sakramentalna, biblijna i przede wszystkim graficzna.

BR. ARCHANIOŁ (MICHAŁ)

 

 

Pomagał dzielnie przy "aniołach" oraz róznorakich pracach związanych z Centrum. od września 2008 porzucił FCMP i wstąpił do Zakonu :)

MACIEK

W Centrum od zimy, od drobnych robótek komputerowych, ostoja cierpliwości wg Towarzyszy ;), likwidator zasobów słodkości w Centrum:).
 PAN SŁAWEK i PAN MAREK

Najlepsi malarze świata. Ich dzieła można podziwiać na ul. Groszkowej i ul. Cytrynkowej oraz w auli!

KORNELIUSZ

Zawdzięczamy mu oprawę graficzną naszej działalności. Na co dzień nauczyciel wf. Dzięki jego pomysłom i czasem żmudnej pracy po nocach możemy cieszyć się wspaniałą kolekcją plakatów, ulotek, broszur etc.

MAREK

Z nami związany już kawał czasu. Jego dzieła można podziwiać na korytarzach Centrum a zwłaszcza saloniku (ikony św. Franciszka i św. Klary). Członek i menager zespołu Przylądek Dobrej Nadziei. Doskoooonale gra na gitarze.
PANI MARIOLA i PANI JOLA

Dbają o nasze żołądki podczas dni skupień oraz rekolekcji. Zawsze usmiechnięte i gotowe zaspokoić nie tylko największy głód, ale czasem i najdziwniejszą zachciankę kulinarną :)

PAN ANDRZEJ i PAN ZENON

 

Sprawili, że nogi tancerzy i aktorów naszego Teatru Wojeteth nie będą już więcej marzły! Dziękujemy im za nową podłogę!

ANIKA

 

zwana też Sekretarką i nawet najstarsi górale nie pamiętają, który z Braci wpadł na ten pomysł. Zaangażowana w prace biurowe: parzy kawę, biega na pocztę i pomaga logistycznie przy DSach.

ASIA z Wesołej, MARZENA, LEON, DANIEL z Batorego

 

Dobre duszki, zawsze skore do pomocy przy organizacji Dni Skupienia. Od dwóch lat Asia także pomaga przy organizacji Kalwarii Śląskiej i Ekosongu. W ciszę Centrum zawsze wnoszą dużo radości i pogody ducha :)

Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Nie dodano jeszcze komentarza.

X
   30 marca
   Św. Piotr Regalato
   kapłan z I Zakonu (1390-1456)

   Urodził się w 1390 r. w Valladolid (Hiszpania). Jako młodzieniec wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych, gdzie wyróżniał się pobożnością, umartwieniem, ubóstwem oraz umiłowaniem ciszy i samotności. W 1415 r. przyjął święcenia kapłańskie. Obdarzony został przez Boga różnymi charyzmatami. Zamarł 30 III 1456 r.
   Papież Benedykt XIV dnia 29 VI 1746 r. Piotra Regalato kanonizował.
   Boże, miłośniku pokornych, Ty wybrałeś kapłana św. Piotra Regalata, najmniejszego wśród braci, aby doprowadzić go do szczytów doskonałości serafickiej i ukazać go Twojemu ludowi jako wzór; spraw, abyśmy postępowali za jego przykładem i osiągnęli chwałę wieczną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę