Przyjaciele

Ta strona poświęcona jest naszym dobrym znajomym. Możecie poznać tu przyjaciół i sympatyków Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze". Są to osoby, które pomagają nam w sprawnym funkcjonowaniu całego przedsięwzięcia towarzyszenia młodym ludziom. Jak widzicie ich zdolności i kompetencje są przeróżne (począwszy od mycia, sprzątania, malowania aż po skanowanie i grafikę komputerową itd.). Dzięki nim możemy wam lepiej służyć. Wszystkim i każdemu z osobna serdeczne Bóg zapłać!
 
O. Abraham

O. ABRAHAM

 

Różnorodna pomoc sakramentalna, biblijna i przede wszystkim graficzna.

BR. ARCHANIOŁ (MICHAŁ)

 

 

Pomagał dzielnie przy "aniołach" oraz róznorakich pracach związanych z Centrum. od września 2008 porzucił FCMP i wstąpił do Zakonu :)

MACIEK

W Centrum od zimy, od drobnych robótek komputerowych, ostoja cierpliwości wg Towarzyszy ;), likwidator zasobów słodkości w Centrum:).
 PAN SŁAWEK i PAN MAREK

Najlepsi malarze świata. Ich dzieła można podziwiać na ul. Groszkowej i ul. Cytrynkowej oraz w auli!

KORNELIUSZ

Zawdzięczamy mu oprawę graficzną naszej działalności. Na co dzień nauczyciel wf. Dzięki jego pomysłom i czasem żmudnej pracy po nocach możemy cieszyć się wspaniałą kolekcją plakatów, ulotek, broszur etc.

MAREK

Z nami związany już kawał czasu. Jego dzieła można podziwiać na korytarzach Centrum a zwłaszcza saloniku (ikony św. Franciszka i św. Klary). Członek i menager zespołu Przylądek Dobrej Nadziei. Doskoooonale gra na gitarze.
PANI MARIOLA i PANI JOLA

Dbają o nasze żołądki podczas dni skupień oraz rekolekcji. Zawsze usmiechnięte i gotowe zaspokoić nie tylko największy głód, ale czasem i najdziwniejszą zachciankę kulinarną :)

PAN ANDRZEJ i PAN ZENON

 

Sprawili, że nogi tancerzy i aktorów naszego Teatru Wojeteth nie będą już więcej marzły! Dziękujemy im za nową podłogę!

ANIKA

 

zwana też Sekretarką i nawet najstarsi górale nie pamiętają, który z Braci wpadł na ten pomysł. Zaangażowana w prace biurowe: parzy kawę, biega na pocztę i pomaga logistycznie przy DSach.

ASIA z Wesołej, MARZENA, LEON, DANIEL z Batorego

 

Dobre duszki, zawsze skore do pomocy przy organizacji Dni Skupienia. Od dwóch lat Asia także pomaga przy organizacji Kalwarii Śląskiej i Ekosongu. W ciszę Centrum zawsze wnoszą dużo radości i pogody ducha :)

Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Nie dodano jeszcze komentarza.

X

   21 września
   Bł. Piotr z Avili
   kapłan i męczennik z I Zakonu (ok. 1592-1622)

   Urodził się około 1592 r. w Palornero koło Avili (Hiszpania). Od młodości odznaczał się inteligencją i dobrocią. Wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w prowincji św. Józefa, gdzie bracia żyli według norm i dyrektyw św. Piotra z Alkantary. Ojciec Piotr oddał się akcjom apostolskim, kierownictwu duchowemu, dziełom miłości oraz duchowej formacji dusz.
   Często zastanawiał się nad słowami Chrystusa: "Idźcie na cały świat głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, lecz kto nie uwierzy będzie potępiony". A także nad słowami św. Franciszka: "Teraz, bracia moi, rozejdźcie się po całym świecie i głoście Ewangelię dobra i pokoju". Ojciec Ludwik Sotelo przekonał o. Piotra, aby udał się z nim na misje. W 1617 r. trzydziestu franciszkanów opuściło Hiszpanię i udało się na Filipiny. Dwa lata przebywali tam, oddając się różnym formom apostolstwa wśród filipińskich chrześcijan.
   W 1619 r. z innymi udał się do Japonii. Tam wraz z bratem Wincentym od św. Józefa nauczał, katechizował i utwierdzał bojących się. Dzięki roztropności i przebiegłości udawało mu się uniknąć oddziałów, które ich poszukiwały. Jednak 17 IX 1620 r. zostali wydani przez chrześcijanina apostatę. Piotr został stracony 10 IX 1622 r. na Wzgórzu Męczenników w Nagasaki, śpiewając: Łaudate Dorniriurn omries gentes.
   Błogosławiony papież Pius IX beatyfikował go 7 VII 1867 r.
   Panie, utwierdź w nas nieustraszoną wiarę, dla której bł. Piotr z Avili, kapłan i męczennik, przylgnął do Chrystusa, Twojego Syna i dla Niego przelał krew; spraw za jego wstawiennictwem, aby Twój Kościół stał się sakramentem zbawienia dla wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

zamknij
Wyślij kartkę