Tapety

Ciekawe kto wykosił ten kawałek trawnika? :)

   Zainstaluj na swoim komputerze naszą tapetę.

 

 

   Do wyboru masz dwa rozmiary: 1024 x 768 pikseli (dla ekranów tradycyjnych - współczynnik proporcji 4:3) oraz 1280 x 800 pikseli (dla ekranów panoramicznych - współczynnik proporcji 16:10).

   Po kliknięciu na wybrany rozmiar tapety i otwarciu się nowego okna, najedź myszką na obraz. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję "Ustaw jako tło".

   W celu ułatwienia Tobie wyboru, tapety podzieliliśmy na następujące kategorie:

X
   21 lutego
   Św. Leon Karasuma
   męczennik z III Zakonu (+1597)

   Leon był pierwszym tercjarzem w Japonii. Początkowo był przeciwnikiem chrześcijan, prześladując ich na różne sposoby. Kiedy do Meako przybyli franciszkanie, podbił go ich sposób życia, ubóstwo i prostota z jaką głosili Ewangelię. Poprosił o chrzest i stał się towarzyszem braci św. Franciszka z Asyżu. Przykład jego życia pociągał innych Japończyków. Został aresztowany 31 XII 1596 r., a 5 II 1597 r. poniósł śmierć na krzyżu w Nagasaki.
   Błogosławiony papież Pius IX zaliczył go w poczet świętych 8 VI 1862 r.
   Boże, Ty w chwalebnym męczeństwie św. Leona dałeś nam znak Twojej miłosnej obecności w Kościele; udziel nam, abyśmy ufając jego wstawiennictwu, naśladowali go w wyznawaniu naszej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę