Kontakt

o. Euzebiusz

"TRZEJ TOWARZYSZE"

Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe


ul. Franciszkańska 1
41-506 Chorzów
e-mail: centrum[at]trzejtowarzysze.pl

 

Skontaktuj się z nami:

o. Euzebiusz - tel.: 515 633 472 /animator duszpasterstwa powołań, dyrektor FCMP/
o. Idzi - tel.: 506 993 735 /duszpasterz/

br. Bazyli - tel.: 539 429 794 /duszpasterz/

 

 

Jak można nas wspierać?

 

- MODLITWĄ

 

- OBECNOŚCIĄ

 

- DOBRYM SŁOWEM

 

- FINANSOWO - ING 12 1050 1243 1000 0092 3261 7853

 

 


Kontakt w webmasterem portalu www.trzejtowarzysze.pl (w sprawach technicznych dotyczących portalu oraz forum): webmaster[at]trzejtowarzysze.pl

 

 

 

 

 

Wizytówka iQR (format vCard)

 

Jak zeskanować fotokod

 

Aby zeskanować fotokod wystarczy posiadać telefon komórkowy z aparatem cyfrowym oraz aplikacją do zczytywania kodów.

Nie wszystkie modele aparatów posiadają taką aplikację zainstalowaną bezpośrednio przez producenta/operatora.

Jeżeli nie posiadasz takiego oprogramowania możesz je sobie zainstalować na swoim telefonie.


X

   21 września
   Bł. Piotr z Avili
   kapłan i męczennik z I Zakonu (ok. 1592-1622)

   Urodził się około 1592 r. w Palornero koło Avili (Hiszpania). Od młodości odznaczał się inteligencją i dobrocią. Wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w prowincji św. Józefa, gdzie bracia żyli według norm i dyrektyw św. Piotra z Alkantary. Ojciec Piotr oddał się akcjom apostolskim, kierownictwu duchowemu, dziełom miłości oraz duchowej formacji dusz.
   Często zastanawiał się nad słowami Chrystusa: "Idźcie na cały świat głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, lecz kto nie uwierzy będzie potępiony". A także nad słowami św. Franciszka: "Teraz, bracia moi, rozejdźcie się po całym świecie i głoście Ewangelię dobra i pokoju". Ojciec Ludwik Sotelo przekonał o. Piotra, aby udał się z nim na misje. W 1617 r. trzydziestu franciszkanów opuściło Hiszpanię i udało się na Filipiny. Dwa lata przebywali tam, oddając się różnym formom apostolstwa wśród filipińskich chrześcijan.
   W 1619 r. z innymi udał się do Japonii. Tam wraz z bratem Wincentym od św. Józefa nauczał, katechizował i utwierdzał bojących się. Dzięki roztropności i przebiegłości udawało mu się uniknąć oddziałów, które ich poszukiwały. Jednak 17 IX 1620 r. zostali wydani przez chrześcijanina apostatę. Piotr został stracony 10 IX 1622 r. na Wzgórzu Męczenników w Nagasaki, śpiewając: Łaudate Dorniriurn omries gentes.
   Błogosławiony papież Pius IX beatyfikował go 7 VII 1867 r.
   Panie, utwierdź w nas nieustraszoną wiarę, dla której bł. Piotr z Avili, kapłan i męczennik, przylgnął do Chrystusa, Twojego Syna i dla Niego przelał krew; spraw za jego wstawiennictwem, aby Twój Kościół stał się sakramentem zbawienia dla wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

zamknij
Wyślij kartkę