Asyż - pustelnia Carceri

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU
Asyż - pustelnia Carceri
© o. Piotr Mędrak OFM


   "Na wszystkie rozproszenia od zewnątrz okazywał się niewrażliwy i dlatego z całych sił powściągał zmysły zewnętrzne oraz trzymał na wodzy poruszenia ducha, przebywając z samym tylko Bogiem.
   Często wybierał miejsca samotne, aby całkowicie móc kierować ducha do Boga. Kiedy jednak uważał jakiś czas za sposobny, nie ociągał się, chętnie poświęcał swe siły zbawieniu innych."

Tomasz z Celano, Życiorys pierwszy św. Franciszka

   "(Św. Franciszek) lubił usuwać się od towarzystwa ludzi i udawać się do miejsc samotnych, aby tam, zostawiwszy na boku troskę i zmartwienia o innych, nie być oddzielonym od Boga niczym innym, jak tylko zasłoną ciała."
Tomasz z Celano, Życiorys pierwszy św. Franciszka 
Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Nie dodano jeszcze komentarza.

X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę