7 i 8 kwietnia 2017 r. - XI Misterium Męki Pańskiej - Kalwaria Śląska w Katowicach - Panewnikach

2017-04-09

W dniach 7 i 8 kwietnia br. w Bazylice w Katowicach – Panewnikach odbyło się XI Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska, które z racji na przeżywany w Kościele Rok Świętego Brata Alberta było wzbogacone o postacie mające uwrażliwić nas na obecność naszych ubogich braci i sióstr.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których to wyjątkowe wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca: wiernym z parafii pod wezwaniem świętego Ludwika IX Króla i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach, braciom z Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Braci Mniejszych w Panewnikach, młodzieży z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" z Chorzowa; grupie Power Tech, która zadbała o wydarzenie od strony technicznej; Operze Śląskiej, która udostępniła artystom piękne stroje oraz muzykom z orkiestry i chóru pod dyrygenturą Kamila Gojowego; aktorom z Teatru Franciszka, Teatru Ewangelizacyjnego KEFAS oraz wielu innym osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie tego widowiska.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Mariusza Kozubka, który czuwał nad całością i był odpowiedzialny za scenariusz Misterium.

 

fot. Agnieszka Krzyształowicz


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę