7 i 8 kwietnia 2017 r. - XI Misterium Męki Pańskiej - Kalwaria Śląska w Katowicach - Panewnikach

2017-04-09

W dniach 7 i 8 kwietnia br. w Bazylice w Katowicach – Panewnikach odbyło się XI Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska, które z racji na przeżywany w Kościele Rok Świętego Brata Alberta było wzbogacone o postacie mające uwrażliwić nas na obecność naszych ubogich braci i sióstr.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których to wyjątkowe wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca: wiernym z parafii pod wezwaniem świętego Ludwika IX Króla i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach, braciom z Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Braci Mniejszych w Panewnikach, młodzieży z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" z Chorzowa; grupie Power Tech, która zadbała o wydarzenie od strony technicznej; Operze Śląskiej, która udostępniła artystom piękne stroje oraz muzykom z orkiestry i chóru pod dyrygenturą Kamila Gojowego; aktorom z Teatru Franciszka, Teatru Ewangelizacyjnego KEFAS oraz wielu innym osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie tego widowiska.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Mariusza Kozubka, który czuwał nad całością i był odpowiedzialny za scenariusz Misterium.

 

fot. Agnieszka Krzyształowicz


X
   26 kwietnia
   Św. Piotr Betancur
   brat z III Zakonu Regularnego (1619-1667)
   Założyciel Braci Betlejemitów i Sióstr Btlejemitek

   Urodził się 16 V 1619 roku. Otrzymał zdrowe i solidne wychowanie chrześcijańskie. W 23 roku życia wyruszył w świat i podróżował przez 17 miesięcy. Piotr zafascynował się ideałami franciszkańskimi i stał się tercjarzem u kapucynów. Stał się założycielem Zgromadzenia Braci Betlejemitów i Sióstr Betlejemitek. Zmarł 25 IV 1667 roku.
   Papież Jan Paweł II zaliczył go w poczet błogosławionych 1980 r., a kanonizował 2002 r.
   Boże, Ty dla posługi ubogim udzieliłeś św. Piotrowi ducha apostolskiego; spraw, abyśmy ożywieni tym samym zapałem naśladowali Chrystusa Twojego Syna i nieśli cierpiącym Ewangelię zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę