5 - 7 kwietnia 2017 r. - Wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

2017-04-08

W piątym tygodniu Wielkiego Postu o. Euzebiusz prowadził rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Uczniowie gromadzili się na naukach rekolekcyjnych w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku.

Rekolekcje zostały przeprowadzone na temat: "Dlaczego nam tak trudno uwierzyć w Boga?". W pierwszym dniu rekolekcji przyjrzeliśmy się Abrahamowi oraz Mojżeszowie. W drugim dniu odbyło się gorące krzesło. o. Euzebiusz odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania oraz była okazja do sakramentu spowiedzi. Rekolekcje zakończyły się spotkaniem na Mszy św.


X
   26 kwietnia
   Św. Piotr Betancur
   brat z III Zakonu Regularnego (1619-1667)
   Założyciel Braci Betlejemitów i Sióstr Btlejemitek

   Urodził się 16 V 1619 roku. Otrzymał zdrowe i solidne wychowanie chrześcijańskie. W 23 roku życia wyruszył w świat i podróżował przez 17 miesięcy. Piotr zafascynował się ideałami franciszkańskimi i stał się tercjarzem u kapucynów. Stał się założycielem Zgromadzenia Braci Betlejemitów i Sióstr Betlejemitek. Zmarł 25 IV 1667 roku.
   Papież Jan Paweł II zaliczył go w poczet błogosławionych 1980 r., a kanonizował 2002 r.
   Boże, Ty dla posługi ubogim udzieliłeś św. Piotrowi ducha apostolskiego; spraw, abyśmy ożywieni tym samym zapałem naśladowali Chrystusa Twojego Syna i nieśli cierpiącym Ewangelię zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę