5 - 7 kwietnia 2017 r. - Wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

2017-04-08

W piątym tygodniu Wielkiego Postu o. Euzebiusz prowadził rekolekcje wielkopostne dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Uczniowie gromadzili się na naukach rekolekcyjnych w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku.

Rekolekcje zostały przeprowadzone na temat: "Dlaczego nam tak trudno uwierzyć w Boga?". W pierwszym dniu rekolekcji przyjrzeliśmy się Abrahamowi oraz Mojżeszowie. W drugim dniu odbyło się gorące krzesło. o. Euzebiusz odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania oraz była okazja do sakramentu spowiedzi. Rekolekcje zakończyły się spotkaniem na Mszy św.


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę