3 -5 lutego 2017 r. - Franciszkańskie Dni Skupienia "San Damiano" #ZEJDZzKANAPY 1

2017-02-13

W dniach 3 - 5 lutego br., w naszym Centrum odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym Franciszkańskie Dni Skupienia - "San Damiano". W roku 2017 podjęliśmy temat ogólny dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce #ZEJDZzKANAPY.

Podczas zakończonego weekendu skupialiśmy się nad tematem #POWOLANIE w naszym życiu i w życiu św. Franciszka z Asyżu. W dniach skupienia wzięło udział 48 osób, nad którymi pieczę sprawowali: bracia Euzebiusz, Bazyli, Idzi. Po raz pierwszy w całości deesów "od kuchni" uczestniczył br. Jan Paweł, który wcześniej przyjeżdżał do naszego centrum jako uczestnik. Kulminacyjnymi momentami naszego skupienia były Eucharystia adoracja Najświętszego Sakramentu oraz pogodny wieczór. Do zobaczenia 24 - 26 marca na Franciszkańskich Dniach Skupienia "Porcjunkula".


X
   30 marca
   Św. Piotr Regalato
   kapłan z I Zakonu (1390-1456)

   Urodził się w 1390 r. w Valladolid (Hiszpania). Jako młodzieniec wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych, gdzie wyróżniał się pobożnością, umartwieniem, ubóstwem oraz umiłowaniem ciszy i samotności. W 1415 r. przyjął święcenia kapłańskie. Obdarzony został przez Boga różnymi charyzmatami. Zamarł 30 III 1456 r.
   Papież Benedykt XIV dnia 29 VI 1746 r. Piotra Regalato kanonizował.
   Boże, miłośniku pokornych, Ty wybrałeś kapłana św. Piotra Regalata, najmniejszego wśród braci, aby doprowadzić go do szczytów doskonałości serafickiej i ukazać go Twojemu ludowi jako wzór; spraw, abyśmy postępowali za jego przykładem i osiągnęli chwałę wieczną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę