3 -5 lutego 2017 r. - Franciszkańskie Dni Skupienia "San Damiano" #ZEJDZzKANAPY 1

2017-02-13

W dniach 3 - 5 lutego br., w naszym Centrum odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym Franciszkańskie Dni Skupienia - "San Damiano". W roku 2017 podjęliśmy temat ogólny dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce #ZEJDZzKANAPY.

Podczas zakończonego weekendu skupialiśmy się nad tematem #POWOLANIE w naszym życiu i w życiu św. Franciszka z Asyżu. W dniach skupienia wzięło udział 48 osób, nad którymi pieczę sprawowali: bracia Euzebiusz, Bazyli, Idzi. Po raz pierwszy w całości deesów "od kuchni" uczestniczył br. Jan Paweł, który wcześniej przyjeżdżał do naszego centrum jako uczestnik. Kulminacyjnymi momentami naszego skupienia były Eucharystia adoracja Najświętszego Sakramentu oraz pogodny wieczór. Do zobaczenia 24 - 26 marca na Franciszkańskich Dniach Skupienia "Porcjunkula".


X
   21 lutego
   Św. Leon Karasuma
   męczennik z III Zakonu (+1597)

   Leon był pierwszym tercjarzem w Japonii. Początkowo był przeciwnikiem chrześcijan, prześladując ich na różne sposoby. Kiedy do Meako przybyli franciszkanie, podbił go ich sposób życia, ubóstwo i prostota z jaką głosili Ewangelię. Poprosił o chrzest i stał się towarzyszem braci św. Franciszka z Asyżu. Przykład jego życia pociągał innych Japończyków. Został aresztowany 31 XII 1596 r., a 5 II 1597 r. poniósł śmierć na krzyżu w Nagasaki.
   Błogosławiony papież Pius IX zaliczył go w poczet świętych 8 VI 1862 r.
   Boże, Ty w chwalebnym męczeństwie św. Leona dałeś nam znak Twojej miłosnej obecności w Kościele; udziel nam, abyśmy ufając jego wstawiennictwu, naśladowali go w wyznawaniu naszej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę