3 -5 lutego 2017 r. - Franciszkańskie Dni Skupienia "San Damiano" #ZEJDZzKANAPY 1

2017-02-13

W dniach 3 - 5 lutego br., w naszym Centrum odbyły się pierwsze w tym roku kalendarzowym Franciszkańskie Dni Skupienia - "San Damiano". W roku 2017 podjęliśmy temat ogólny dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce #ZEJDZzKANAPY.

Podczas zakończonego weekendu skupialiśmy się nad tematem #POWOLANIE w naszym życiu i w życiu św. Franciszka z Asyżu. W dniach skupienia wzięło udział 48 osób, nad którymi pieczę sprawowali: bracia Euzebiusz, Bazyli, Idzi. Po raz pierwszy w całości deesów "od kuchni" uczestniczył br. Jan Paweł, który wcześniej przyjeżdżał do naszego centrum jako uczestnik. Kulminacyjnymi momentami naszego skupienia były Eucharystia adoracja Najświętszego Sakramentu oraz pogodny wieczór. Do zobaczenia 24 - 26 marca na Franciszkańskich Dniach Skupienia "Porcjunkula".


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę