29 kwietnia - 2 maja 2017 r. - Spotkanie młodzieży franciszkańskiej w Kobylinie - PWZ FRA V

2017-05-04

Od 29 kwietnia do 2 maja 2017 roku przy naszym klasztorze w Kobylinie odbywało się  Franciszkańskie Spotkanie Młodych -  PWZ FRA (Pogłębianie Wiary Ze św. FRAnciszkiem). Celem spotkania było pogłębienie i poznanie duchowości franciszkańskiej.

W niedzielę, 30 kwietnia o godz. 12.00 w kobylińskim kościele, pw. Matki Bożej przy Żłóbku który jest jednocześnie kościołem parafialnym, odprawiona została uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kaliski bp pomocniczy o. Łukasz Buzun OSPPE. Msza św. była transmitowana przez Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej "Dom Józefa." 

 

Program spotkania PWZ FRA był bardzo napięty. Młodzież, która przybyła na spotkanie uczestniczyła w wielu spotkaniach zorganizowanych przez braci mniejszych z Kobylina i naszej prowincji, na które składały się konferencje, modlitwy oraz zabawa. Był także czas na ewangelizacyjny film i teatr. Spektakl teatralny przygotowała grupa teatralna z Katowic "Teatr Kefas". Spektakl nosił tytuł  "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną".

 

W poniedziałek, 1 maja młodzież uczestniczyła w Eucharystii razem z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Eucharystii przewodniczył kapelan DPS o. Faustyn Sapiecha z klasztoru w Kobylinie.

 

Spotkanie zakończyło się we wtotek 2 maja obiadem i rozesłaniem.

Za organizację spotkania odpowiedzialni byli bracia z klasztoru kobylińskiego, na czele z proboszczem i gwardianem o. Ksawerym Majewskim i o. Masseo Senczkiem - wiceasystentem prowincjalnym MF oraz o. Izaakiem Kusionem z Chocza, a takze Młodzież Franciszkańska z Kobylina.

 

za: www.prowincja.panewniki.pl


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę