14 stycznia 2017 r. - Kolęda w FCMP "Trzej Towarzysze"

2017-01-15

Tradycyjna kolęda, czyli błogosławieństwo domu, odbyła się również w naszym Centrum. Kolędę przeprowadził ks. dziekan Piotr Machoń.

Wszyscy zgromadzili się w kaplicy św. Antoniego aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla Centrum w nowym roku. Następnie wszyscy przeszli przez pokoje i pomieszczenia FCMP ze wspólnym śpiewem kolęd. Na każdych drzwiach umieszczono napis: C+M+B 2014 („Christus mansionem benedicat” czyli „Chrystus mieszkanie błogosławi”).


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę