12-14 maja 2017 r. - Franciszkański Dzień Skupienia Rivotorto

2017-05-14

Miniony majowy weekend upłynłą w naszym Centrum pod hasłem: #kanapa, podczas kolejnego Franciszkańskiego Dnia Skupienia Rivotorto dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Tematem skupienia była kontynuacja myśli zaproponowanych przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób ze Śląska i nie tylko. Dzień Skupienia moderował br. Bazyli, wraz z braćmi: Euzebiuszem, Idzim, Cyriakiem, Janem Pawłem i Albertem. Konferencję oraz pracę w grupach na temat podejmowania decyzji poprowadził br. Tymoteusz z naszego chorzowskiego klasztoru. Termin FDS Rivotorto zbiegł się z setną rocznicą objawień fatimskich, dlatego w sobotnie popołudnie i wieczór, spróbowalismy się bliżej przyjżeć naszej maryjnej pobożności, i prosiliśmy Matkę Bożą o opiekę. Dzień Skupienia był przepełniony modlitwą oraz franciszkańską radością.

 

Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie młodzieży, która w ten sposób chciała spędzić weekend!


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę