Postulat

Tau
   Jeśli zdecydujesz się przywdziać habit zakonnika, musisz przejść kilka etapów formacji. Pierwszy - to Postulat. Trwa rok czasu. Znajdziesz się wraz z innymi we wspólnocie braci. Jako kandydat będziesz stopniowo przechodzić do życia w Zakonie. To czas modlitwy, nauki, wspólnych wyjazdów i spotkań, pełnych radości i śpiewu. Czekają Cię też obowiązki, np. pomoc w kuchni czy w ogrodzie. Już od pierwszych chwil przekonasz się, jak wspaniałą Rodzinę tworzą Twoi współbracia. Ciepło, życzliwość i uśmiech na twarzy, to "znaki szczególne" prawie każdego franciszkanina. Tu się nie zapomina o Twoich imieninach czy urodzinach, a w chwilach Twojej słabości możesz liczyć na pomoc braci.

POSTULAT - ROCZNIK 2015/2016
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2014/2015
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2013/2014
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2012/2013
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2011/2012
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2010/2011
© OFM

POSTULAT - ROCZNIK 2009/2010
© OFM
POSTULAT - ROCZNIK 2008/2009
© OFM
POSTULAT - ROCZNIK 2007/2008
© OFM
POSTULAT - ROCZNIK 2006/2007
© OFM

 POSTULAT - ROCZNIK 2005/2006
© OFM
 

 POSTULAT - ROCZNIK 2004/2005
© o. Sergiusz Bałdyga OFM 

 

POSTULAT - ROK 2002/2003
Kobylin - Klasztor Zakonu Braci Mniejszych
© o. Symplicjusz Sobczyk OFM

 Formacja początkowa
jest dla kandydatów najodpowiedniejszym okresem uczenia się,
przy specjalnej pomocy Magistra i wspólnoty formacyjnej,
naśladowania Chrystusa
zgodnie ze sposobem życia świętego Franciszka i zdrową tradycją Zakonu.

Ratio Formationis Franciscanae 173

Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Pozdrawiam wszystkich z pierwszego postulatu który nastał w Kobylinie !
to był najlepszy postulat !! wszystkie wspomnienia do dzisiaj mile wspominam
szczególne pozdro dla osób z "wakacji z Bogiem" Miejska Górka - Kobylin
chciałoby się to przeżyć jeszcze raz :)
Życie Św. Franciszka jest wspaniałe. Pozdrawiam wszystkich naśladowców, którzy pragną kroczyć śladami Franciszka. Pax et Bonum
Bardzo pięknie, mam madzieje że mnie też to będzie czekać

X

   21 września
   Bł. Piotr z Avili
   kapłan i męczennik z I Zakonu (ok. 1592-1622)

   Urodził się około 1592 r. w Palornero koło Avili (Hiszpania). Od młodości odznaczał się inteligencją i dobrocią. Wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w prowincji św. Józefa, gdzie bracia żyli według norm i dyrektyw św. Piotra z Alkantary. Ojciec Piotr oddał się akcjom apostolskim, kierownictwu duchowemu, dziełom miłości oraz duchowej formacji dusz.
   Często zastanawiał się nad słowami Chrystusa: "Idźcie na cały świat głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, lecz kto nie uwierzy będzie potępiony". A także nad słowami św. Franciszka: "Teraz, bracia moi, rozejdźcie się po całym świecie i głoście Ewangelię dobra i pokoju". Ojciec Ludwik Sotelo przekonał o. Piotra, aby udał się z nim na misje. W 1617 r. trzydziestu franciszkanów opuściło Hiszpanię i udało się na Filipiny. Dwa lata przebywali tam, oddając się różnym formom apostolstwa wśród filipińskich chrześcijan.
   W 1619 r. z innymi udał się do Japonii. Tam wraz z bratem Wincentym od św. Józefa nauczał, katechizował i utwierdzał bojących się. Dzięki roztropności i przebiegłości udawało mu się uniknąć oddziałów, które ich poszukiwały. Jednak 17 IX 1620 r. zostali wydani przez chrześcijanina apostatę. Piotr został stracony 10 IX 1622 r. na Wzgórzu Męczenników w Nagasaki, śpiewając: Łaudate Dorniriurn omries gentes.
   Błogosławiony papież Pius IX beatyfikował go 7 VII 1867 r.
   Panie, utwierdź w nas nieustraszoną wiarę, dla której bł. Piotr z Avili, kapłan i męczennik, przylgnął do Chrystusa, Twojego Syna i dla Niego przelał krew; spraw za jego wstawiennictwem, aby Twój Kościół stał się sakramentem zbawienia dla wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

zamknij
Wyślij kartkę