Nowicjat

   Z chwilą włożenia habitu staniesz się bratem nowicjuszem. Nowicjat trwa rok. Dla Ciebie będzie to czas próby. Ma on na celu dokładne rozpoznanie Twojego powołania. Dowiesz się, jak żył św. Franciszek i na czym polegają zasady życia w Zakonie. Jako nowicjusz będziesz nosił taki sam strój jak zakonnik. Jednak, dla odróżnienia, Twój habit będzie mieć przyszyty kaparon - kawałek materiału przypominający nieco krawat. Po okresie nowicjatu złożysz swoje pierwsze śluby - na jeden rok. Wówczas staniesz się już zakonnikiem.

   Nasz Nowicjat mieści się w klasztorze w Miejskiej Górce (na Goruszkach). To pełne uroku, położone z dala od zgiełku i hałasu miejsce. Znajduje się tam Sanktuarium św. Franciszka.
   Nowicjusze organizują spotkania dla młodzieży. Każdy młody człowiek może tu przybyć, by z bliska przyjrzeć się życiu zakonników.

   Adres: Nowicjat Zakonu Braci Mniejszych, ul. Klasztorna 2, 63-910 Miejska Górka, tel. 065 / 547 44 35, e-mail: nowicjatofm@rubikon.pl

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego "BLOGU" czyli co u nas sie dzieje: Nowicjat Franciszkanów w Miejskiej Górce

 

 

NOWICJAT - ROK 2002/2003
Miejska Górka - Klasztor Zakonu Braci Mniejszych
© Trzej Towarzysze
 
Życie modlitwy
i pobożności
 
 
Duch służby i pracy
oraz zdobywania wiedzy
 
 
"Ja, co do mnie należało, zrobiłem;
a co do was należy, niech nauczy was Chrystus!"

św. Franciszek (2 Cel 214)
 
Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Ale wciąż aktualne...
cos stare zdj macie na tej stronie..
Za 4 lata bede mogl wstapic ;)
Franciszkanie są cool ;)
Może do was dołącze .

X
   30 marca
   Św. Piotr Regalato
   kapłan z I Zakonu (1390-1456)

   Urodził się w 1390 r. w Valladolid (Hiszpania). Jako młodzieniec wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych, gdzie wyróżniał się pobożnością, umartwieniem, ubóstwem oraz umiłowaniem ciszy i samotności. W 1415 r. przyjął święcenia kapłańskie. Obdarzony został przez Boga różnymi charyzmatami. Zamarł 30 III 1456 r.
   Papież Benedykt XIV dnia 29 VI 1746 r. Piotra Regalato kanonizował.
   Boże, miłośniku pokornych, Ty wybrałeś kapłana św. Piotra Regalata, najmniejszego wśród braci, aby doprowadzić go do szczytów doskonałości serafickiej i ukazać go Twojemu ludowi jako wzór; spraw, abyśmy postępowali za jego przykładem i osiągnęli chwałę wieczną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę