Nowicjat

   Z chwilą włożenia habitu staniesz się bratem nowicjuszem. Nowicjat trwa rok. Dla Ciebie będzie to czas próby. Ma on na celu dokładne rozpoznanie Twojego powołania. Dowiesz się, jak żył św. Franciszek i na czym polegają zasady życia w Zakonie. Jako nowicjusz będziesz nosił taki sam strój jak zakonnik. Jednak, dla odróżnienia, Twój habit będzie mieć przyszyty kaparon - kawałek materiału przypominający nieco krawat. Po okresie nowicjatu złożysz swoje pierwsze śluby - na jeden rok. Wówczas staniesz się już zakonnikiem.

   Nasz Nowicjat mieści się w klasztorze w Miejskiej Górce (na Goruszkach). To pełne uroku, położone z dala od zgiełku i hałasu miejsce. Znajduje się tam Sanktuarium św. Franciszka.
   Nowicjusze organizują spotkania dla młodzieży. Każdy młody człowiek może tu przybyć, by z bliska przyjrzeć się życiu zakonników.

   Adres: Nowicjat Zakonu Braci Mniejszych, ul. Klasztorna 2, 63-910 Miejska Górka, tel. 065 / 547 44 35, e-mail: nowicjatofm@rubikon.pl

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego "BLOGU" czyli co u nas sie dzieje: Nowicjat Franciszkanów w Miejskiej Górce

 

 

NOWICJAT - ROK 2002/2003
Miejska Górka - Klasztor Zakonu Braci Mniejszych
© Trzej Towarzysze
 
Życie modlitwy
i pobożności
 
 
Duch służby i pracy
oraz zdobywania wiedzy
 
 
"Ja, co do mnie należało, zrobiłem;
a co do was należy, niech nauczy was Chrystus!"

św. Franciszek (2 Cel 214)
 
Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Ale wciąż aktualne...
cos stare zdj macie na tej stronie..
Za 4 lata bede mogl wstapic ;)
Franciszkanie są cool ;)
Może do was dołącze .

X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę