Nowicjat

   Z chwilą włożenia habitu staniesz się bratem nowicjuszem. Nowicjat trwa rok. Dla Ciebie będzie to czas próby. Ma on na celu dokładne rozpoznanie Twojego powołania. Dowiesz się, jak żył św. Franciszek i na czym polegają zasady życia w Zakonie. Jako nowicjusz będziesz nosił taki sam strój jak zakonnik. Jednak, dla odróżnienia, Twój habit będzie mieć przyszyty kaparon - kawałek materiału przypominający nieco krawat. Po okresie nowicjatu złożysz swoje pierwsze śluby - na jeden rok. Wówczas staniesz się już zakonnikiem.

   Nasz Nowicjat mieści się w klasztorze w Miejskiej Górce (na Goruszkach). To pełne uroku, położone z dala od zgiełku i hałasu miejsce. Znajduje się tam Sanktuarium św. Franciszka.
   Nowicjusze organizują spotkania dla młodzieży. Każdy młody człowiek może tu przybyć, by z bliska przyjrzeć się życiu zakonników.

   Adres: Nowicjat Zakonu Braci Mniejszych, ul. Klasztorna 2, 63-910 Miejska Górka, tel. 065 / 547 44 35, e-mail: nowicjatofm@rubikon.pl

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego "BLOGU" czyli co u nas sie dzieje: Nowicjat Franciszkanów w Miejskiej Górce

 

 

NOWICJAT - ROK 2002/2003
Miejska Górka - Klasztor Zakonu Braci Mniejszych
© Trzej Towarzysze
 
Życie modlitwy
i pobożności
 
 
Duch służby i pracy
oraz zdobywania wiedzy
 
 
"Ja, co do mnie należało, zrobiłem;
a co do was należy, niech nauczy was Chrystus!"

św. Franciszek (2 Cel 214)
 
Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Ale wciąż aktualne...
cos stare zdj macie na tej stronie..
Za 4 lata bede mogl wstapic ;)
Franciszkanie są cool ;)
Może do was dołącze .

X
   21 lutego
   Św. Leon Karasuma
   męczennik z III Zakonu (+1597)

   Leon był pierwszym tercjarzem w Japonii. Początkowo był przeciwnikiem chrześcijan, prześladując ich na różne sposoby. Kiedy do Meako przybyli franciszkanie, podbił go ich sposób życia, ubóstwo i prostota z jaką głosili Ewangelię. Poprosił o chrzest i stał się towarzyszem braci św. Franciszka z Asyżu. Przykład jego życia pociągał innych Japończyków. Został aresztowany 31 XII 1596 r., a 5 II 1597 r. poniósł śmierć na krzyżu w Nagasaki.
   Błogosławiony papież Pius IX zaliczył go w poczet świętych 8 VI 1862 r.
   Boże, Ty w chwalebnym męczeństwie św. Leona dałeś nam znak Twojej miłosnej obecności w Kościele; udziel nam, abyśmy ufając jego wstawiennictwu, naśladowali go w wyznawaniu naszej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę