Jak zostać zakonnikiem?

Jak zostać zakonnikiem?
   Zanim przekroczysz próg klasztorny, żeby w nim zostać na zawsze, najpierw zapraszamy cię na różne spotkania, które pozwolą ci zobaczyć jak wygląda życie zakonne, bliżej poznać naszą duchowość i odpowiednio przygotować się do tego ważnego momentu.
   Stąd jeśli myślisz o życiu franciszkańskim i na przykład zamierzasz po szkole zawodowej/maturze/studiach zgłosić się od nas, to zapraszamy na rozeznanie powołania, które prowadzimy indywidualnie. Polega ono na spotkaniach i rozmowach, a także na osobistym przeżyciu wspólnoty braterskiej. W trakcie tych spotkań będziesz miał okazję rozeznać czy pragniesz być bratem zakonnym czy kapłanem zakonnym, czy też zostaniesz misjonarzem. Umożliwiamy również kilkudniowy pobyt w naszym nowicjacie (po wcześniejszym umówieniu się).
   Nie czekaj więc do matury czy do miesiąca czerwca, lecz zgłoś się jak najprędzej i wtedy wspólnie ustalimy rodzaj spotkań i ich daty (tak, aby nie kolidowały z Twoimi zajęciami).
   Proponujemy ci także udział w rekolekcjach dla maturzystów i w dniach rozeznania powołania (daty możesz znaleźć w propozycjach Centrum). Możesz się także umówić indywidualnie na rozmowę.
   Oczywiście zanim przyjedziesz chętnie odpowiemy na Twoje pytania, które możesz kierować pod adres: centrum@trzejtowarzysze.pl
   Serdecznie zapraszamy!

   Potrzebne dokumenty:
   • metryka urodzenia z USC (ważna 3 miesiące od daty wystawienia)
   • świadectwo chrztu (ważne 3 miesiące od daty wypisania)
   • świadectwo bierzmowania
   • świadectwo moralności (od księdza proboszcza własnej parafii)
   • świadectwo dojrzałości lub ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
   • własnoręcznie napisana prośba o przyjęcie do Zakonu
   • własnoręcznie napisany życiorys
   • dwa zdjęcia formatu legitymacyjnego
   • zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia (formularz odbierzesz podczas rozmowy)
   • świadectwo niekaralności z sądu
   • jeżeli pracowałeś, przedstaw świadectwo z zakładu pracy
Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Macieju, proszę skontaktuj się z o. Euzebiuszem. Namiary znajdziesz w zakładce Kontakt.
Pokój i Dobro!
Myśl o wstąpieniu do zakonu towarzyszy mi od jakiś 15 lat ( na początku pojawiała się sporadycznie z czasem coraz częściej:) starałem się rozeznać drogę powołania ale różnie mi to wychodziło. Na dzień dzisiejszy mam 40 lat. Przeszedłem Seminarium Odnowy Wiary. Jestem we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym , jestem odpowiedzialny za prowadzenie uwielbienia i modlitwy, posługuję też modlitwą w wiezieniu. Myśl o wstąpieniu do zakonu nie opuszcza mnie już od jakiegoś czasu. Co powinien zrobić ?????
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Tomaszu, jeśli pragniesz zostać kapłanem zakonnym to konieczna jest matura, gdyż ona uprawnia do podjęcia studiów teologicznych.
Pokój i Dobro!
nie rozumiem po co na księdza jest potrezebna matura przecież dla Boga liczy się jakie kto ma serce nie rozum ale spróbuje zdać t maturę Bóg mi w tym pomoże :)
Szczęść Boże!
Prawo mówi o dolnej granicy wieku. Górna granica uwarunkowana jest sytuacją rozeznającego powołanie.
Zapraszamy do naszego Centrum.
Szczęść Boże. Mam 27 lat,jestem po studiach na kierunku pielęgniarstwo,czy mój wiek nie przeszkadza,aby zostać zakonnikiem ?
Krzysztofie, bardzo ważna jest modlitwa, czystość serca, życie sakramentalne. Zawsze możesz się z nami skontaktować namiary znajdziesz w zakładce KONTAKT. Pokój i Dobro!
Coraz bardziej odczuwam powołanie do życia zakonnego
A od kiedy to wyksztalcenie ma wieksze znaczenie niz powolanie przeciez powolanie pochodzi od boga wiec wyksztalcenie nie powinno byc przeszkoda , kiedys tak nie bylo.
Nie rozumie tego.
Jeśli chcesz o coś zapytać to proszę pytać pod adresem: centrum@trzejtowarzysze.pl lub zadzwonić. Nr tel. podany jest w zakładce KONTAKT.

Pozdrawiam.
Witam też chciałbym wstąpić ale przed tem jeśli można chciałbym porozmawiać z jakimś zakonnikem na ten temat to ejst moj e-mail skryptsamp3@gmail.com
Maćku, jeśli pragniesz zostać kapłanem zakonnym to konieczna jest matura, gdyż ona uprawnia do podjęcia studiów teologicznych. W dużej mierze kapłan zakonny wypełnia te same zadania co kapłan diecezjalny (np. parafia, katecheza). W Zakonie może również sprawować inne funkcje w zależności od tego, do czego został posłany. Kandydaci po szkole zawodowej mogą zostać braćmi zakonnymi. Dopiero później mogą ukończyć szkołę średnią, zdać maturę i następnie rozpocząć studia. Może lepiej będzie najpierw ukończyć szkołę średnią i później wstąpić do Zakonu.
Zastanawiam się nad wstąpieniem do zakonu , myślałem nad kapłanem zakonnym ale nie wiem czy można iść po zawodówce i niewiem dokładnie czy kapłan zakonny robi to samo co zwykły ksiądz proszę o pomoc
Oczywiście, że można. Brak matury uniemożliwia jedynie rozpoczęcie studiów filozoficzno-teologicznych oraz zostanie kapłanem w Zakonie.
Czy można zostać zakonnikiem po liceum ale bez matury?
Niestety, Januszu, nie ma takiej możliwości. Wstąpić można przynajmniej po ukończeniu szkoły zawodowej...
mam problem,z wstompieniem do zakonu mam podstawowe wyksztalcenie i czy jest mozliwosc doksztalcic sie w zakonie.
Prawo mówi o dolnej granicy wieku. Górna granica uwarunkowana jest sytuacją rozeznającego powołanie.
to trochę marnie, i trochę z jednej strony to rozumiem ale z drugiej to dziwne, zwłaszcza w takim miejscu, taka blokada możliwości obrania nowej drogo życia czy nawrócenia, oczywiście można to zrobić bez zakonu, ale to nie to sam, no nic widocznie wszędzie są równi i równiejsi w
czy jest jakies ograniczenie co do wieku ?
Dopóki jest kara to nie ma możliwości wstąpienia do Zakonu. Przeszkoda prawna i formalna. Reszta może okazać się później....
Witam, niestety jestem karany i z tego co się orientuję minie to dopiero za 9 lat, czy to bezwarunkowo przekreśla możliwość wystąpienia do zakonu?
Ja tez bym chcial wstąpic do zakonu tylko niewiem czy będzie dlamnie miejsce.
Ja też mam do zastanowienia się dużo czasu bo jestem w 1 średniej i zostalo mi 2 i pul roku ale chce wstąpic do zakony i pomagać innym . Bóg zapłac
Ja chciałbym wstąpić do zakonu ale nie wiem czy brat czy kapłan. Ale mam jeszcze liceum do skończenia. Jeszcze musze pomyśleć. :)
Myślę, że można się kontaktować osobiście. Szczegóły znajdziesz tu: http://www.nonnobis.eu/
bardzo proszę o porady i pomoc w wstąpieniu do zakonu Templariuszy
Chcę zobaczyć jak wygląda życie w zakonie dlatego z chęcią pojadę na któreś że spotkań
Mnie bardzo ciągnie w tą stronę
Czas pokaże :)
ja zobaczę jak to wyjdzie ale planuje wstąpić:)
:) Wstępuję!

X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę