Pomoc Powołaniom

   Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołań oraz Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe TRZEJ TOWARZYSZE w Chorzowie proponują włączenie się we wspólnotę modlitewną, która przede wszystkim troszczy się o nowe powołania oraz wspiera już Powołanych.
   Przedsięwzięcie POMOC POWOŁANIOM polega na stworzeniu łańcucha solidarności wyrażającej się przede wszystkim w modlitwie indywidualnej jak i wspólnotowej.
   Propozycja ta jest skierowana do każdego, komu bliska jest odpowiedzialność o nowe powołania. Do tej wspólnoty modlitewnej może się włączyć każdy, kto pragnie dzielić się darem modlitwy i w ten sposób przyczyniać się do krzewienia kultury powołań.

   Duchową opieką chcemy ogarnąć wszystkich kapłanów, braci zakonnych, seminarzystów, juniorystów, nowicjuszy i postulantów Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z siedzibą w Katowicach Panewnikach oraz Braci zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieżowo-powołaniowe naszej Prowincji.

   Zachęcamy do czynnego udziału w Ofierze Eucharystycznej. Włączamy wszystkich zaangażowanych w POMOC POWOŁANIOM podczas celebracji Mszy św. pierwszoczwartkowej do wspólnej modlitwy.

   Inicjatywa ta nie wyklucza możliwości pomocy materialnej. Można przesłać dobrowolną ofiarę na rzecz Kurii Prowincjalnej Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Katowicach Panewnikach (ul. Panewnicka 76, 40-760 Katowice), konto: PKOBP Oddział 1 w Katowicach, nr 64 1020 2313 0000 3102 0126 0660 z dopiskiem "Pomoc Powołaniom".

   Niech "Pan żniwa" obdarza swym błogosławieństwem wszystkich włączających się w dzieło "Pomoc Powołaniom", zwłaszcza chorych i cierpiących. Niech umacnia powołanych w dawaniu świadectwa życia franciszkańskiego.

   Jeśli pragniesz włączyć się osobiście w POMOC POWOŁANIOM, prosimy o kontakt listowny:

   POMOC POWOŁANIOM
   FCMP "Trzej Towarzysze"
   ul. Franciszkańska 1
   41-506 Chorzów

   Zgłoszenie możesz także przesłać, drogą elektroniczną. Adres e-mail: centrum@trzejtowarzysze.pl


DO CIEBIE, PANIE, ZWRACAMY SIĘ Z UFNOŚCIĄ!

Jan Paweł II

Synu Boży!
Posłany przez Ojca do Ludzi wszystkich czasów
i do każdego zakątka ziemi!
Prosimy Cię przez pośrednictwo Maryi,
Matki Twojej i Matki naszej:
zwłaszcza tych, do specjalnej służby na rzecz Twego Królestwa
Jezu jedyny Zbawicielu człowieka!
Prosimy Cię w intencji naszych braci i sióstr,
którzy odpowiedzieli "tak" na Twoje powołanie
do kapłaństwa, życia konsekrowanego i posługi misyjnej.
Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia
i aby stawali się żywą Ewangelią.
Panie miłosierny i święty!
Posyłaj nadal nowych robotników
na żniwo Twojego Królestwa!
Wspieraj tych, których powołujesz
do naśladowania Ciebie w naszym czasie:
spraw, aby kontemplując Twoje oblicze,
odpowiedzieli z radością na zdumiewającą misję,
którą im powierzyłeś
dla dobra Twojego Ludu i wszystkich ludzi.
Ty, który jesteś Bogiem
i który żyjesz i królujesz
z Ojcem i Duchem Świętym
przez wszystkie wieki wieków.
Amen

 

Komentarze:
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Komentarz czeka na akceptację moderatora.
Pax et Bonum
Jako obecny koordynator PP gorąco wszystkich zachęcam do włączenia się w dzieło Pomocy Powołaniom. We wspólnocie PP jest obecnie 103 "Aniołów opiekunów" naszych Braci, a Braci jest ponad trzystu. Zatem odwagi i zapraszam do modlitwy :)
pozdrawiam

X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę