9 - 15 lipca 2017 r. - II Franciszkański Obóz Wędrowny dla Chłopaków

2017-05-02

Zapraszamy na II Męski - Franciszkański Obóz Wędrowny, który odbędzie się w dniach 9-15 VII 2017 roku w Tatrach.

Obóz jest propozycją dla chłopaków od 16 roku życia.

ZAPISY:
obowiązują zapisy telefoniczne, dołączenie do wydarzenia nie jest równoznaczne z uczestnictwem w obozie. Informacje i zapisy u: br. Bazylego pod numerem tel. 539 429 794, do 1 lipca 2017 r.

Koszt : 350 PLN

Co zabrać:
Na nocleg w Zakopanem proszę zabrać śpiwór.
Będziemy wędrować po szlakach Tatr, są to góry wymagające przygotowania kondycyjnego i odpowiedniego ubioru. Podstawowy i OBOWIĄZKOWY ekwipunek turysty górskiego to: dobre buty trekingowe, kurtka nieprzemakalna, placak, warto zabrać ciepłą bluzę, czapkę, rękawiczki, skarpetki na zmianę, bo w górach pogoda lubi być zmienna, dobrze jest zabrać krem z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne. Można się również zaopatrzyć w latarkę, kije taleskopowe czy stuptuty.

Do zobaczenia na tatrzańskich szlakach!

Prowadzący: o. Euzebiusz, br. Bazyli


X
   28 maja
   św. Maria Anna od Jezusa Paredes y Flores
   dziewica z III Zakonu (1618-1645)

   Urodziła się 31 X 1618 roku w Quito w Ekwadorze. Szybko została osierocona. Jej wychowaniem zajęła się starsza siostra. Rodzina chciała, aby wstąpiła do klasztoru Franciszkanek, ale ona wybrała szeregi III Zakonu św. Franciszka. Wiodła życie w skupieniu na osobności, oddawała się kontemplacji i umartwieniu. Zmarła 26 V 1645 roku.
   Papież Pius XII kanonizował ją 9 VII 1950 roku.
   Boże, Ty sprawiłeś, że św. Maria Anna od Jezusa mimo pokus tego świata przez dziewiczą czystość i nieustanną pokutę zakwitła jak lilia pośród cierni, spraw przez jej zasługi i wstawiennictwo, abyśmy zerwali z grzechem i gorliwie dążyli do doskonałości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę