2 i 9 kwietnia 2017 r. - Młodzieżowe Gorzkie Żale (g. 19.00)

2017-03-16

Jak każdego roku, pod koniec czasu Wielkiego Postu, serdecznie zapraszamy młodzież oraz wszystkich zabieganych i zapracowanych na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: MŁODZIEŻOWE GORZKIE ŻALE.

Nabożeństwa odbywać się będą w kaplicy św. Antoniego przy kościele Franciszkanów w Chorzowie-Klimzowcu, ul. Franciszkańska 1. Rozpoczynamy o g. 19.00.

Kazania pasyjne będzie głosił w tym roku o. Idzi.

Niepowtarzalna atmosfera, wspólny śpiew i modlitwa wspólnotowa będą dobrym przeżyciem tego pięknego czasu wielkopostnej zadumy.

 

Zapraszamy!


X
   30 marca
   Św. Piotr Regalato
   kapłan z I Zakonu (1390-1456)

   Urodził się w 1390 r. w Valladolid (Hiszpania). Jako młodzieniec wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych, gdzie wyróżniał się pobożnością, umartwieniem, ubóstwem oraz umiłowaniem ciszy i samotności. W 1415 r. przyjął święcenia kapłańskie. Obdarzony został przez Boga różnymi charyzmatami. Zamarł 30 III 1456 r.
   Papież Benedykt XIV dnia 29 VI 1746 r. Piotra Regalato kanonizował.
   Boże, miłośniku pokornych, Ty wybrałeś kapłana św. Piotra Regalata, najmniejszego wśród braci, aby doprowadzić go do szczytów doskonałości serafickiej i ukazać go Twojemu ludowi jako wzór; spraw, abyśmy postępowali za jego przykładem i osiągnęli chwałę wieczną. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę