17-19 marca 2017 r. - Dzień skupienia dla narzeczonych /z naukami przedślubnymi/

2017-02-15

W połowie czasu Wielkiego Postu duszpasterze FCMP "Trzej Towarzysze" zapraszają wszystkich zainteresowanych na weekendowe spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliżyższym czasie (w roku 2017) pragną wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Spotkanie dla narzeczonych łączy w sobie dzień skupienia oraz cykl wykładów dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do ślubu /nauki przedmałżeńskie/.

Nauki przedmałażeńskie oraz dzień skupienia obejmują cykl tematów, do których zobowiązani są narzeczeni w czasie przygotowania do sakramentu małżeństwa, obowiązujące w archidiecezji katowickiej.

Każda para narzeczonych, po zakończeniu spotkania, otrzymuje odpowiednie zaświadczenia, które należy przedłożyć w kancelarii parafialnej przy sporządzaniu protokołu przedślubnego.

W ramach spotkanie odbędzie się również I-sze spotkanie w ramach poradni małżeńskiej, pozostałe spotkania mają charakte indywidualny, które trzeba zrealizować we własnym zakresie w dowolnym miejscu.

 

Spotkanie rozpocznie się w piątek 17 marca br. o g. 19.00, a zakończy się w niedzielę ok. g. 16.00.

Zapisy przyjmuje o. Idzi od 1 marca 2017 r. pod nr tel.: 506 993 735 /proszę dzwonić po g. 20.00/.

 

Koszt uczestnictwa: 80 zł od osoby czyli 160 zł od pary.

 

Należy zabrać ze sobą: narzeczonego/narzeczoną, obuwie zmienne, notatnik, pisadło, Pismo św. różaniec.

 

Wszelkie szczegóły u o. Idziego przy zapisie.

 

Zapraszamy!

 


X
   21 lutego
   Św. Leon Karasuma
   męczennik z III Zakonu (+1597)

   Leon był pierwszym tercjarzem w Japonii. Początkowo był przeciwnikiem chrześcijan, prześladując ich na różne sposoby. Kiedy do Meako przybyli franciszkanie, podbił go ich sposób życia, ubóstwo i prostota z jaką głosili Ewangelię. Poprosił o chrzest i stał się towarzyszem braci św. Franciszka z Asyżu. Przykład jego życia pociągał innych Japończyków. Został aresztowany 31 XII 1596 r., a 5 II 1597 r. poniósł śmierć na krzyżu w Nagasaki.
   Błogosławiony papież Pius IX zaliczył go w poczet świętych 8 VI 1862 r.
   Boże, Ty w chwalebnym męczeństwie św. Leona dałeś nam znak Twojej miłosnej obecności w Kościele; udziel nam, abyśmy ufając jego wstawiennictwu, naśladowali go w wyznawaniu naszej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
zamknij
Wyślij kartkę